» امروز ،

 

 
منوی كاربری
صفحات وبلاگ
نظرسنجی
بهترین های وبلاگ
جستجوگر
موزیک وبلاگ

دی ماه 1386 مصادف بود با روزی به یاد ماندنی در تاریخ ماندگار استان ولایت مدار یزد زیرا در این روز زمستانی خورشید تابناک ولایت پا به استان کویریمان گذاشت و لطافت بهاری را به آن بخشید لذا برای ماندگاری در اسناد وتاریخ سایت میبد نیوز با ایجاد لینک ثابت وماندگار در صفحه اصلی سایت این واقعه را زنده نگه خواهد داشت امید است که مورد قبول حق تعالی قرار گیرد.

( به تاریخ خبرها دقت نمائید)

سفر مقام معظم رهبری به استان یزد

طی دعوت رسمی مسئولان استان برای سفر مقام معظم رهبری به یزد "شنیده شده است" معظم له احتمالا تا چهار هفته آینده به این استان سفر می کنند. چندی پیش حجت الاسلام صدوقی، امام جمعه یزد، و فلاح زاده استاندار، در دیدار با حضرت آیت الله خامنه ای دعوت رسمی مردم یزد را برای سفر به ایشان تقدیم کرده بودند. هنوز هیچ مقام رسمی زمان سفر ایشان را تایید نکرده است.

گفتنی است كه آیت الله خامنه ای در سال 57 نیز در سه راه پارك فلسطین با مردم انقلابی میبد دیدار و سخنرانی نمود.

تاریخ خبر: 20/9/1386

سفر مقام معظم رهبری به استان یزد قطعی شد

چشم یزدی ها به دیدار جمال حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبرمعظم انقلاب، روشن خواهد شد

به گزارش رسیده حجت الاسلام والمسلمین صدوقی در نماز جمعه یزد از سفر رهبر معظم انقلاب در استانه عید غدیر به استان یزد خبر داد وی با اشاره به نقش واهمیت ولایت فقیه وگرامی داشت عید ولایت گفت بزودی وبه احتمال زیاد در روز عید غدیر شاهد حضورحضرت ایت الله خامنه ای خواهیم بود

یاداور می شودایشان تنها در اوایل انقلاب در دوره ریاست جمهوری به یزد سفر داشته‌اند و تاکنون به استان سفر نکرده‌اند. چندی پیش حجت‌الاسلام صدوقی، امام جمعه یزد و فلاح‌زاده استاندار، در دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای دعوت رسمی مردم یزد را برای سفر، به ایشان تقدیم کرده بودند.»  

آخرین سفر ایشان به یزد، در زمان  ریاست جمهوری ایشان بود كه بیست سال پیش، در سال 1366 و به دعوت مرحوم آیت الله سید روح الله خاتمی(ره) نماینده امام(ره) در استان یزد انجام شد.  آیت‌الله خامنه‌ای در دوران حدود 18 ساله رهبری، علاوه بر سفرهای مكرر به خراسان برای زیارت حضرت رضا(ع) به استانهای زیادی از جمله خوزستان، اصفهان، كرمان، سمنان، همدان، ایلام، مازندران، آذربایجان شرقی، سیستان‌وبلوچستان، قم، قزوین، چهارمحال و بختیاری و... سفر كرده‌اند

تاریخ خبر: 24/9/1386

***************

حکم استاندار برای مسئولین کمیته های سفر مقام معظم رهبری

 استاندار یزد امروز طی حکمی، مسئولین کمیته های سفر رهبری را منصوب کرد. بر اساس گزارش خبرنگار یزدآنلاین، اسامی مسئولین کمیته ها به شرح ذیل است :

1) بابایی - فرماندار سابق مهریز - به عنوان : معاون برنامه ریزی ستاد سفر

2) عجمین - مدیرکل فرهنگ و اشاد اسلامی استان یزد - به عنوان : مسئول کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی

3) سیفی - رئیس سازمان میراث فرهنگی - به عنوان : مسئول کمیته اسکان

4) فخرالدینی - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات  - به عنوان : مسئول کمیته صوت.

تاریخ خبر: 26 /9/1386

***************

بررسی ها برای محل سخنرانی رهبری نظام

طی اخبار واصله افراد متخصص از تهران جهت بررسی شرایط استان، انتخاب محل سخنرانی ایشان و مکان اجرای برنامه های مختلف وارد یزد شده اند. خاطر نشان می شود میدان امیر چخماق در قلب شهر یزد واقع است که سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری خود در این مکان سخنرانی می نمود و این محل برای سخنرانی محمود احمدی نژاد به ورزشگاه شهید نصیری تغییر یافت.

تاریخ خبر:26/9/1386

**************

اقدام مشکوک شرکت های شیر در آستانه سفر رهبری

طی بررسی و کسب اطلاع خبرنگار ما از لبنیاتیهای توزیع کننده شیر یارانه ای در سطح شهر : توسط شرکتهای توزیع شیر الف و پ  به لبنیاتی ها اعلام شده از روز پنج شنبه مورخ 29  آذرماه  شیر یارانه ای 200 تومانی هزار گرمی، توزیع نخواهد شد و فقط شیر 450 تومانی هشتصد گرمی توزیع می شود .در حالیکه شیر آزاد قبل از این با قیمت 410 تومانی توزیع شده است . 

شایا ن ذکر است اخیرا به مغازه هایی که جواز کسب نداشتند و یا مدت آن به اتمام رسیده بود شیر یارانه داده نشده و باید برای تمدید یا گرفتن جوازجهت  تسویه حساب شهرداری – دارایی – اصناف –اماکن – بهداشت مراجعه کنند  که در مواردی باعث صرف هزینه های زیادی برای بسیاری از این مغازه ها که در سالهای گذشته شیر به آنها داده میشد . گردیده است و جالب اینکه در گذشته هزینه خرید شیر یارانه ای  به ماشین حامل شیر  پرداخت میشده ولی اکنون لبنیاتیها باید به بانک ملت مراجعه و بصورت یکجا  به حساب کارت خود پرداز پول واریز کنند

تاریخ خبر:29/9/86

*************

برگزاری کمیته بهداشت ودرمان سفر مقام معظم رهبری به استان  در شهرستان میبد

کمیته بهداشت ودرمان سفر مقام معظم رهبری در شهرستان میبد با حضور مسئولین ادارات و مراکز درمانی خصوصی به ریاست دکتر قوه سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان میبد برگزار گردید د رجلسه این کمیته هماهنگی های لازم در خصوص ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی بصورت فوق العاده و نیز سرویس دهی مناسب درمسیر حرکت کاروانهای مشتاق دیدار با مقام معظم رهبری انجام شد در این خصوص سه  پایگاه  درمانی  سیار در مسیر میبد تا شهرستان صدوق ایجاد می گردد همچنین مرکز اورژانس شهرستان میبد نیز در روز سخنرانی مقام معظم رهبری در مسیر جاده میبد- یزد مستقر خواهد شد جمعیت هلال احمر شهرستان ،بهداری سپاه تامین اجتماعی ،بیمارستان امام جعفر صادق (ع)،مرکز بهداشت  نیز هر کدام مسئولیتهای بر عهده گرفتند
 
  
تاریخ خبر:2/10/1386
**************
 
حوزه های ثبت نام دیدار رهبری در میبد مشخص شد
 
در آستانه سفر رهبر معظم انقلاب وطی جلسه ای كه در شهرداری میبد برگزار گردید 17 مكان به عنوان مراكز هماهنگی (پایگاه تبلیغات مردمی )معرفی شدكه به شرح ذیل می باشد:حوزه مقاومت یخدان- حوزه مقاومت شهیدیه - حوزه مقاومت میدان شهرداری- حوزه مقاومت سپاه قدیم- مسجد جامع ركن آباد - مسجد شهید صدوقی مهرآباد - مساج جامع حجت آباد ومحمد آباد - مسجد انصار بفروییه- زینبیه ومسجد جامع حسن آباد - امامزاده خدیجه خاتون- میدان 12 امام فیروزآباد- پارك فلسطین- مسجد جامع محمود آباد - مركز هلال احمر- حوزه بسیج خواهران- حوزه بسیج شهید نامجو (آموزش وپرورش)
 
 
تاریخ خبر:3/10/1386

*************

جلسه هماهنگی سفر مقام معظم رهبری در میبد برگزار گردید

دومین جلسه کارگروه اطلاع رسانی و تبیلغات در میبد برگزار شد

به همت كمیته فرهنگی و اطلاع رسانی مقام معظم رهبری در میبد جلسه ای به منظور هماهنگی سفر مقام معظم رهبری 2 دی ماه 86 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میبد برگزار شد.

در این جلسه رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میبد و مسئول كمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ضمن گرامیداشت سفر پرهیز و بركت مقام معظم رهبری اظهار داشت: تا كنون چندین جلسه و چندین كمیته جهت هماهنگی سفر مقام معظم رهبری در شهرستان تشكیل شده تا استقبال از مقام معظم رهبری به نحوی شایسته صورت گیرد. سید حسین اسعدی ضمن بر شمردن خاطراتی نقل شده از مقام معظم رهبری در كتاب آب آیینه و آفتاب گفت: به نسل سوم انقلاب توصیه می كنم این كتاب را مطالعه كنند تا اطلاعات بیشتری نسبت به شخصیت مقام معظم رهبری داشته باشند. در ادامه سید ناصر امامی مسئول كار گروه تبلیغات مردمی اظهار داشت: آنچنان كه شایسته ولایت فقیه است همه توان و تلاش خود را بكار بندیم تا حضور پر شور و اشتیاق مردم ساماندهی و انسجام یافته صورت گیرد. همچنین قدرتی مسئول كار گروه فرهنگی گفت: وظیفه شرعی ماست با هم اندیشی راهكارها و پیشنهاداتی جهت بهتر برگزار شدن برنامه های سفر مقام معظم رهبری داشته باشیم كه این تقویت اسلام است و هر امری كه باعث تقویت اسلام شود لازم است زیرا حفظ نظام از اهم مسائل است همچنین در این جلسه در مورد فرهنگ سازی و شناساندن مقام رهبری و تجلیل در خورشأن ایشان صحبت شد ودر پایان مصوباتی توسط مسئول كمیته فرهنگی و اطلاع رسانی به هر كدام از كارگروهها تصویب شد.

گفتنی است ولین جلسه کمیته تبلیغات به همت سازمان تبلیغات با شرکت هیئت های عزاداری و اصناف در میبد برگزار گردیده بود

تاریخ خبر:3/10/1386

***************

نامه ای به رهبر

به خجستگی ورود رهبر فرزانه انقلاب رهبرا به استان همیشه تلاش خوش امدید به استان مردان نیک نهاد خوش امدید

نمی دانم مشکلات را بگویم یا از تلاش مسوولان برای این استان سخن برانم می دانم که اقدامات اساسی که بعد از انقلاب در این استان شده است را اگاهید ومردم نیز به چشم خویش انها را مبینند اما از مشکلات هم باید قدری گفت شاید برخی از مسوولان چشم هایشان را بهتر باز کنند ودر جهت رفع مشکلات قدم بردارند استاندار ونماینده شما در استان ما را از بیان مشکلات مادی ومنطقه ای بر حذر داشته اند نمی دانم علت چیست اگر ترس از کم کاری ویا بی عدالتی وشاید بی قانونی بعضی مسوولان باشد که باید بیشتر از هر چیز افسوس خورد ولی اگر به جهت بهره بردن بیشتر از معنویت حضور شما در استان است باید گفت که هر چیز در جای خود وبه اندازه و بایدهم روح زخم خورده مان را مرهمی نهاد وهم از مشکلات گفت وچه کسی بهتر از شما که به درد دل ما گوش دهد در جایی که صدای فریاد خاموشمان وبغض در گلو مانده مان به جایی نرسیده است ای کاش حداقل نماینده ای به منطقه ما می فرستادی تا گوش شنوایی برای خواسته های به حق وقانونی ما باشد دکتر اسلامی ندوشن را حتما می شناسید پس مردم دیار ندوشن را نیز بی گمان می شناسید مردمی که در سالهای گذشته از هر سو مورد بی مهری واقع شده اند مردمی که جور دیگران را بر دوش کشیده اندتا شاید برای ابادانی استان با تاسیس شهرستانی به نام صدوق کنده زیر ساتور باشند ما از شما ومسوولان تقاضای اعتبار وبودجه نمی کنیم چون می دانیم که ناگفته در فکر ما هستید ولی انتظار ما از مسوولان این است که به قانون ومردم احترام بگذارند وبه نخستین نیازمعنوی  مردم که تعلقات فرهنگی واجتماعی است پاسخ دهند بقیه امور واز جمله توسعه وپیشرفت منطقه خود حل خواهد شد اگر مسوولین بخواهند  پس امیدواریم در این سفر پر برکت مزده الحاق به شهرستان میبد را به ما بدهید تا تلخی های گذشته بیش از این آزارمان ندهد سر بلند وپیروز وموید باشید ان شاءالله

تاریخ خبر:5/10/1386

***************

بوی یار می آید

فروغ دیده توآیت شکوفایی ست                         نگاه لطف تو ای گل، بهار زیبایی ست

مگربه خواب گل از گلشنم نصیب آید                   خیال وصل چه شور آفرین و رویایی ست

تو از تبار کدامین ستاره سحری                            که چهر مهر مثالت چنین تماشایی ست

پیام عشق تو درمان تلخ کامیهاست                     کلام ناب تو تفسیری از شکر خایی ست

بیا بیا که طلوعت ، غروب نومیدی ست                 بیا بیا که حضورت بهشت زیبایی ست

فروغ صبح امیدی حصار بشکن                            سپیده تو به ظلمت سرای تنهایی ست

بهار عشق نگر در سروده " صائم "                    که واژه واژه آن گل فروش شیدایی ست

 

**************

چگونه می توانیم با رهبرمان درددل کنیم ؟

آیا میتوان در سفر پر بركت رهبر عزیزمان به استان برای او نامه نوشت ایا مركزی در شهر وجود دارد كه نامه ها را به دست او برساند .چگونه متوانیم با رهبرمان درد دل كنیم .

**************

نامه استاندار سابق یزد به رهبری

  سید حمید کلانتری، استاندار اسبق یزد در مطلبی، مواردی - پیشنهادی - را به بهانه سفر رهبری نظام به استان یزد، مطرح کرده است که در ادامه آمده است :

استان یزد استان علم و ادب است.بزرگان علم و مرجعیت چون آیت ا... العظمی حائری یزدی – مؤسسه حوزه علمیه قم- آیت ا... سید محمدکاظم طباطبایی، آیت ا... داماد، سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی و آیت ا... خاتمی از یزد برخاسته اند.

فرخی و وحشی و ریاضی و دیگر ادیبان و شاعران بزرگ، پرورش یافته این دیارند. صدها دانشمند و صنعتگر برجسته و کارآفرین بزرگ و اندیشمندان حوزه و دانشگاه در ایران و جهان محصول فضای تربیتی این خطه از کشورند و این است که به حق این دیار در گذشته علاوه بر دارالعباده به دارالعلم نیز معرفی گشته است.

بالاخره پس از سال ها انتظار، درخواست و دعوت های مکرر مسئولین و مردم استان دارالعباده، مقام معظم رهبری برای اولین بار در این جایگاه در روزهای آینده در یزد حضور خواهند یافت. امید است مردم شریف، متدین و شهیدپرور یزد از آثار پرخیر و برکت سفر بهره های لازم را ببرند.

در آستانه این سفر انتظار می رود دست اندرکاران و برنامه ریزان سفر، با عنایت ویژه به اهمیت این رویداد به گونه ای اقدام نمایند که از حداکثر اثربخشی برخوردار و دستاوردهای فراوانی به همراه داشته باشد . طبیعتاً در استان یزد باید از نیروهای خوشفکر، توانا، مجرب و متعهد برای اداره هر یک از بخش ها و برنامه های سفر استفاده شود، تا هم مردم، هم نخبگان و معتمدان و هم رهبر عزیز از حاصل کار راضی و خشنود باشند.

اما یادآوری چند نکته از زبان مردم به نمایندگان و مسئولین دفتر مقام معظم رهبری برای عنایت در برنامه ها خالی از لطف و صواب نخواهد بود .

1- شهر و استان یزد درست در بطن و مرکز کشور و در بیابانی ترین منطقه کشور واقع شده است . بیش از 50% وسعت استان را بیابان و کویر تشکیل داده است. مردم استان با مقاومت و پایداری و با اندیشه و تدبیر، سختی و دشواری این دیار خشک و کم آب را همراه با تازیانه های طوفان ها و شن های روان، زندگی توأم با کار و تلاش و همت والا تجربه نموده اند. حفر قناتهای با مسیر طولانی به گستره بالغ بر سه هزار کیلومتر درسطح استان، معماری بناها در بافت های قدیمی و تاریخی با تدابیر ویژه چون بادگیرها، ساباط ها و دیوارهای بلند و باریک برای کنترل دما و استفاده از باد و آب برای کاهش گرما، بهترین گواه این مدعاست.

اما دیگر بسیای از قناتها از آبدهی افتاده اند و خشک و کم آب شده اند و با زحمت و تلاش طاقت فرسا و انجام لایروبی ها و مرمت ها بعضاً هنوز از تداوم حیات برخوردارند. سفره های زیرزمینی به شدت افت کرده اند، چاه های عمیق از اعماق 150 تا 180 متری و گاهی بیشتر باید از سفره خود آب را به سطح زمین برسانند و گاه همراه آب ریگ های فراوان را مکش نمایند.

در بسیاری از مناطق نه تنها کشاورزی محدود استان با کم آبی شدید روبروست، بلکه برای شرب و بهداشت و صنعت استان که مهم ترین ظرفیت آفرین اشتغال و توسعه اقتصادی است، با محدودیت و دشواری فراوان روبرو است . قطعاً رهبر بزرگوار پای حرف و سخن هر گروه و جمعیتی از هر قشر و منطقه بنشینند، ترجیع بند درخواستشان آب است و آب. مزید آگاهی اینکه در دولت هشتم با استناد به قانون برنامه چهارم و در راستای توازن منطقه ای و مجاز بودن طرح های انتقال حوزه ای، مصوب شد که از سرشاخه های کارون براساس مطالعات کارشناسی انجام یافته توسط وزارت نیرو برای سه استان کویری اصفهان ، یزد و کرمان طرح انتقال آب به اجرا درآید. در سفر هیات دولت نهم به استان این مصوبه مورد تأکید ویژه برای پی گیری و اقدام قرار گرفت. اینک مهمترین درخواست مردم و مسئولین استان این است که با عنایت و دستور خاص رهبر معظم انقلاب، اعتبارات مورد نیاز پروژه تأمین و تخصیص و اقدامات اجرایی براساس یک طرح زمان بندی روشن آغاز گردد که این بهترین و ارزشمندترین هدیه و برکت این سفر خواهد بود.

2- استان یزد استان علم و ادب است.بزرگان علم و مرجعیت چون آیت ا... العظمی حائری یزدی – مؤسسه حوزه علمیه قم- آیت ا... سید محمدکاظم طباطبایی، آیت ا... داماد، سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی و آیت ا... خاتمی از یزد برخاسته اند.

فرخی و وحشی و ریاضی و دیگر ادیبان و شاعران بزرگ، پرورش یافته این دیارند. صدها دانشمند و صنعتگر برجسته و کارآفرین بزرگ و اندیشمندان حوزه و دانشگاه در ایران و جهان محصول فضای تربیتی این خطه از کشورند و این است که به حق این دیار در گذشته علاوه بر دارالعباده به دارالعلم نیز معرفی گشته است. آخرین نکته این که یزد از نهاد آموزش و پرورش توانمند و برجسته ای برخوردار است. به گونه ای که با همت خانواده های علاقه مند و تلاش مربیان عزیز، برای چهارده سال متوالی رتبه اول کنکور را حفظ کرده است. از بعد دانشگاه و پارک علم و فن آوری و پرداختن به فن آوری های نوین نیز از جمله استان های مطرح و سرآمد کشور است .

به اختصار یادآوری می شود که یکی از اصلی ترین مزیت های استان، ظرفیت خوب برای تربیت نیروی انسانی، آموزش و پژوهش های مورد نیاز کشور می باشد .

یزد می تواند قطب علمی، پزشکی و پژوهشی برای کشور باشد  و هدیه دوم حضرت آیت ا... خامنه ای، دستور قدردانی شایسته از این تلاش ها همراه با تقویت، توسعه و ارتقاء کیفی ظرفیت ها و امکانات آموزشی، تربیتی، آموزش عالی و مراکز پژوهش می باشد.

 

یزد می تواند قطب علمی، پزشکی و پژوهشی برای کشور باشد  و هدیه دوم حضرت آیت ا... خامنه ای، دستور قدردانی شایسته از این تلاش ها همراه با تقویت، توسعه و ارتقاء کیفی ظرفیت ها و امکانات آموزشی، تربیتی، آموزش عالی و مراکز پژوهش می باشد.

3- استان یزد برخوردار از معادن غنی آهن، سرب و روی، ذغال سنگ، خاک های معدنی ارزشمند، مواد کانی غیرفلزی، سنگ و سیمان می باشد.توجه خاص به این مزیت های طبیعی، اقدامات انجام یافته برای بهره برداری و گسترش صنایع مکمل، ضرورت تقویت ، توسعه و تکمیل چرخه تولید در کلیه موضوعات فوق را به خوبی توجیه می نماید تا با توجه به استعداد نیروی انسانی فعال در استان، شاهد گسترش اشتغال و افزایش ارزش افزوده ناشی از رشد صنایع وابسته و مرتبط باشیم و از روش نادرست فعلی که سنگ آهن و ذغال سنگ با هزینه های بالای حمل و نقل به کارخانه های فولاد در اصفهان و خوزستان انتقال می یابد، خودداری و به ایجاد و توسعه ظرفیت های تولید فولاد در استان بهای لازم داده شود. با عنایت به سایر زیربخش ها و بخش های مرتبط در استان از قبیل فولاد آلیاژی، گندله سازی و الکترودهای گرافیتی که در دست بهره برداری با اجرای پروژه می باشند، ضرورت این اقدام توجیه بیشتری خواهد یافت.

در پایان شایسته است علاوه بر آنچه ذکر شد، توجه و عنایت مقام معظم رهبری به حفظ و ارتقاء ویژگی های مثبت فرهنگ عمومی در استان، به ویژه در زمینه کار و کارآفرینی، علم و دانش و فن آوری، قناعت و صرفه جویی با اعمال روش های درست خرج کردن، توجه به ارزش های معنوی، اخلاقی و دینی همراه با پرهیز از رفتارهای خرافه گرایانه و متحجرانه معطوف گردد.

امید است با تدبیری همه جانبه و برنامه ریزی اصولی و مناسب، شاهد سفری به یادماندنی و نمونه و برتر باشیم .

تاریخ خبر:6/10/86

************

رییس مركزعلوم اسلامی: بارزترین اثر سفر رهبری‌به یزد افزایش شناخت‌جوانان است

رییس مركز جهانی علوم اسلامی گفت: بارزترین تاثیر حضور پرفیض مقام عظمای ولایت در استان یزد ، افزایش شناخت جوانان این خطه از ابعاد شخصیتی معظم‌له است.

حجت‌الاسلام والمسلمین " علیرضا اعرافی " روز پنجشنبه در جمع اعضای ستاد استقبال از مقام معظم رهبری در میبد افزود: اثار این سفر پربركت در سه قالب معنوی ، پژوهشی و زیر ساختهای استان یزد نمود پیدا خواهد كرد.

امام جمعه میبد تصریح كرد: استان یزد در زمینه تعمیم مفاهیم معنوی در خلال این سفر از توانمندی بالایی برخوردار است.

اعرافی ضمن قدردانی از ادارات و دستگاهها برای سازماندهی حركتهای خودجوش مردمی ، نهادهای آموزشی از قبیل آموزش و پرورش و دانشگاهها را در معرفی سیره مقام معظم رهبری بیشتر مسوول دانست.

اعرافی اظهار امیدواری كرد: جوانان با مغتنم شمردن فرصت بدست آمده ، در ارتقای سطح آگاهی خود از شخصیت ایشان بكوشند

تاریخ خبر: 7/10/1386

***********

چهارشنبه صبح ساعت 8 انتظارها به سر میرسد

شنیده شده است كه سفر مقام معظم رهبری به استان ساعت 8 صبح روز چهارشنبه این هفته خواهد بود

قدمش مبارك

تاریخ خبر:8/10/1386

************

اطلاعیه فرمانداری میبد : برنامه های تدارک دیده شده در خصوص سفر مقام معظم رهبری در میبد

با اعلام خبر مسرت بخش قدوم سبز رهبر فرزانه انقلاب به یزد مردم ولایت مدار و مشتاق شهرستان میبد با شور وشوق زاید الوصفی منتظر دیدار یار هستند در همین راستا عاشقان و رهروان ولایت و آحاد مختلف مردم (بسیجسیان ، فرهنگیان ،دانشجویان ،روحانیون ، ایثار گران و خانواده شهداء ، كسبه وبازاریان و اصناف ، صنعتگران ، همه وهمه ...) به صورت خود جوش در حال فراهم نمودن شرایط مناسب جهت استقبالی با شكوه و دیدار با مقام معظم رهبری بوده تا ضمن بیعت مجدد با ولایت فقیه پشتیبانی خود را از ولایت نشان داده و میزبان شایسته ای باشند به همین منظوربر نامه هایی در خصوص سفر پرخیر و بركت مقام معظم رهبری توسط ستاد شهرستان انجام شده كه به شرح ذیل اعلام می گردد:

-         حضور پرشور و نشاط شهرستان در دیدار استقبال عمومی با مقام معظم رهبری در مركز استان در روز چهار شنبه

-         هماهنگی های لازم جهت اعزام مردم از طریق ثبت نام در پایگاه های بسیج و مكان های مشخص شده توسط كارگروه تبلیغات مردمی و مسئولین مرتبط

-         اعزام عزیزان مشتاق به یزد توسط سرویسهای در نظر گرفته شده ،اتوبوس و مینی بوس و همچنین وسایط نقلیه شخصی

 -         اعلام آمادگی و برنامه ریزی پیرامون 1000 نفر از نیروهای مردمی و پادگان نبی اكرم بصورت كاروان پیاده از میبد به یزد جهت استقبال از رهبر فرزانه انقلاب

 -         در نظر گرفتن اكیپ های امدادی توسط كمیته بهداش و درمان در بین راه و هنگام اعزام مسافرین

-         آذین بندی و نصب پارچه و بنر و عكس و پوستر و غیره بصورت مردمی و خود جوش در سطح شهرستان

-         تكثیر و توزیع cd از سخنان و بیانات رهبر فرزانه انقلاب در شهرستان

-         هماهنگی و برنامه ریزی از طریق اتحادیه های اصناف و مجامع امور صنفی جهت راه اندازی 22 ایستگاه صلواتی در نقاط مختلف شهرستان و پذیرایی از مردم

 -         برپایی جشن وسرور و شادی و مراسم های مختلف به میمنت ورود مقام عظمی ولایت به استان و برگزاری مسابقات مختلف در این زمینه

-         شركت 400 نفر از عزیزان ایثارگر و خانواده معزز شهدای شهرستان در مراسم دیدار ایثار گران با رهبر معظم انقلاب در استان

-         دیدار روحانیون ، دانشجویان و سایر ....بر اساس سهمیه اعلام شده با مقام معظم رهبری از شهرستان میبد

 -         حضور نماینده مقام معظم رهبری به شهرستان میبد و شركت در جمع مردم نماز گزار در روز جمعه و سخنرانی در بین مردم

 -         برنامه ریزی جهت اعزام اقشار مختلف جهت شركت در دیدار عمومی با نماینده مقام معظم رهبری در نماز جمعه شهرستان در محل مصلی آیت الله اعرافی

-         تشكیل شورای اداری با حضور نماینده مقام معظم رهبری در شهرستان وگزارش اهم برنامه ها و مسائل شهرستان در این شورای

 

تاریخ خبر: 9/10/1386

*************

برنامه های سفر رهبری در استان یزد

برنامه های سفر رهبری در استان یزد كه از سوی استاندار یزد در جمع سازمانهای مردم نهاد اعلام شده است.
استاندار یزد در این جلسه با اعلام روز چهارشنبه به عنوان روز ورود مقام معظم رهبری به یزد برنامه ها را به شرح زیر اعلام نمود :
چهارشنبه: 14/10/86  تجمع در چهار راه دولت آباد و استقبال مردمی  خیابانها: انقلاب- قیام به طرف میدان میدان امیر چمقاق   چهارشنبه: 14/10/86  سخنرانی آیت ا..العظمی  خامنه ای در جمع مردم یزد  میدان امیر چمقاق (شهداء)   چهارشنبه: 14/10/86  دیدار با روحانیون و ائمه جماعات  مسجد روضه محمدیه   پنجشنبه:15/10/86  دیدار با نخبگان استان   پنجشنبه:15/10/86  دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان  ورزشگاه 6 هزار نفری شاهدیه   جمعه: 16/10/86  رژه نیروهای نظامی و امنیتی استان  تیپ  پیاده18 الغدیر   شنبه: 17/10/86  دیدار با مردم شهرستان  شهرستان ابركوه   یكشنبه18/10/86  دیدار با مدیران استان  ورزشگاه 6 هزار نفری شاهدیه
 
تاریخ خبر: 10/10/1386

************

اطلاعیه اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان میبد در آستانه سفر مقام معظم رهبری به استان

این بار، همزمان با هفته ی نورانی ولایت ،استان دارالعباده به میزبانی ولی و مقتدای مومنان برخود می بالد ، وکوی تشنه یزد به یمن قدوم و حضور مبارکش در زمستان سرد بهار را تجربه می کند و برکت و رحمت مضاعف می یابد

خداوند بزرگ را شاکریم که بعد از سالها انتظار ،عیدیمان را طلوع پر فروغ خورشید ولایت از افق استان و لایتمدارمان عنایت کرد و با این نعمت عظیم ، و پایان انتظار منتظران ،روحی تازه و امیدی دوباره در جان مردان کویر دمید و مشتاقان چشم به راه را نویدی مبارک و میمون داد.

این سفر پریمن و این حضور پر افتخار را به مردم مومن استان تبریک و شادباش گفته دلهای پر از شوق و مهربانی را فرش راهش می سازیم و ضمن دعوت از آحاد مردم شریف استان برای حضور در مراسم استقبال معظم اله ،مسئلت داریم تا خداوند تبارک و تعالی توفیق بهره گیری کامل از فیض وجود آن رهبر فرزانه که مایه برکت معنوی فرآوان خواهد بود عنایت فرماید.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان میبد

تاریخ خبر:10/10/1386

************

نماینده ویژه مقام معظم رهبری برای سفر به شهر میبد کیست؟

در جریان سفر مقام معظم رهبری به استان ایشان تنها از شهرستان ابرکوه زادگاه استاندار یزد بازدید خواهند کرد و در بقیه شهرستانها نمایند گانی از سوی ایشان اعزام خواهند شد و سئوال اینجاست که آیا می دانید نماینده ایشان برای شهرستان میبد کیست؟

بنا به اخبار رسیده آقای حجه الاسلام رسولی محلاتی رئیس دفتر حضرت آیت الله خمینی (ره ) روز جمعه به شهرستان میبد سفر خواهند داشت و در مصلی آیت الله اعرافی با مردم شریف شهرستان میبد دیدار خواهند کرد.

 

***************

محل دریافت نامه های مردمی به مقام معظم رهبری در میبد

با توجه به سئوال یكی از كابران در خصوص نحوه تحویل دادن نامه به مقام معظم رهبری از سوی فرمانداری میبد اعلام شدكه جهت تحویل گرفتن نامه های مردمی و ارسال به رهبر معظم انقلاب در هنگام حضور نماینده ایشان در میبد چادرهایی توسط هلال احمر در محل مصلای آیت ا... اعرافی نصب خواهد شد .

همشهریان عزیز می توانند مطالب خود را آماده كرده وبه این چادرها در روز جمعه تحویل دهند.

**************

دادنامه مردم ندوشن به مقام معظم رهبری

 در آستانه سفر مقام معظم رهبری به استان دارالعباده یزد مردم منطقه ندوشن در راستای انتزاع از شهرستان صدوق والحاق به شهرستان میبدطی نامه هایی این مساله را به گوش ولی امر مسلمین جهان خواهند رساند .

 به نقل از یکی از اهالی ندوشن طومارهاونامه هایی در این باره آماده گردیده است تا به نمایندگان رهبری مستقر در شهرستان میبد ویزد تحویل گردد.

اگفتنی است كه امروز نیزدر این رابطه طوماری با 100امضا به نماینده مردم تفت ومیبد در مجلس شورای اسلامی تحویل داده شده است تا وی نیز مستدلا این مساله را به رهبر انقلاب گزارش نماید.

گفتنی است طومار دیگری به طول 25 متر تهیه گردیده تا خواسته مردم این منطقه با تجلی بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

***********

مقام معظم رهبری در یزد: انتخابات مهمترین مسئله ملت ایران در سال‌جاری است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای امروز چهارشنبه در اجتماع عظیم مردم یزد، با تشكر صمیمانه از ابراز احساسات گرم و پرشور آنان اعتماد به نفس ملی را از عوامل اصلی توفیقات ملت ایران در میدان‌های مختلف خواندند و با اشاره به اهمیت فراوان انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، حضور گسترده و همه جانبه مردم در این انتخابات تلاش برای شناسایی و انتخاب نامزدهای اصلح و مراعات رفتار صحیح انتخاباتی و پرهیز از تخریب نامزدها را ضروری برشمردند. رهبر معظم انقلاب اسلامی تاكید كردند: متأسفانه برخی به علت ملاحظات جناحی و سیاسی و برای دلخوشی دشمنان، مرتب، منفی بافی می‌كنند. ایشان انتخابات را مهمترین مسئله ملت ایران در سال‌جاری و میدان بزرگی برای نشان دادن عزم و استقامت، رشد ملی و دانایی و بصیرت ملت ایران برشمردند و با اشاره به برخی تلاش‌های دشمنان برای مسدود شدن باب انتخابات در نظام جمهوری اسلامی افزودند: ‌در پرتو اراده خداوند متعال این تلاش دشمن به جایی نرسید و مردم با حضور خود در انتخابات مختلف، به مردمسالاری دینی جلوه‌هایی پرشكوه بخشیدند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور همه جانبه و گسترده مردم را در انتخابات مجلس هشتم دارای كمال اهمیت دانستند و خاطرنشان كردند: مسئله دیگری كه حائز اهمیت فراوان است، تلاش و دقت مردم برای شناخت نماینده اصلح است. ایشان با اشاره به صلاحیت‌های متفاوت نامزدهایی كه صلاحیت آنها را شورای نگهبان اعلام می‌كند افزودند: هنر مردم شهرهای مختلف كشور این است كه از میان این نامزدها، بهترین افراد را از لحاظ ایمان، اخلاص، امانت، دینداری و آمادگی برای حضور در میدان‌های انقلاب انتخاب كنند و به كسانی رأی دهند كه نسبت به نیازهای مردم دردشناس‌ترین و دردمندترین افراد باشند. رهبر انقلاب اسلامی انتخاب بهترین نامزدهای انتخاباتی با رأی مردم را زمینه ساز تشكیل مجلس مورد نیاز كشور خواندند و خاطرنشان كردند: در شناخت نامزدها، نباید تبلیغات رنگین و متنوع و یا وعده‌های بزرگ و غیر عملی عمران و آبادانی را ملاك قرار داد چرا كه اینگونه كارها وظیفه دولت است و وظیفه نماینده مجلس، شناخت و تصویب قوانین مورد نیاز و مشخص كردن مسیر حركت قوای مجریه و قضائیه است. ایشان، با توصیه مؤكد به نامزدهای انتخاباتی و علاقه‌مندان آنها در باره پرهیز از هرگونه بداخلاقی، تخریب و تهمت زدن افزودند: هتك آبرو و تخریب افراد در شب نامه‌ها، مطبوعات، ‌پایگاه‌های اینترنتی و دیگر وسایل، به هیچوجه صحیح و مصلحت نیست و اینجانب درخواست و اصرار می‌كنم كه علاقه‌مندان نامزدها فقط به تبلیغ و تعریف از افراد مورد نظر خود بپردازند و از روش‌های تخریبی معمول در برخی كشورها به شدت پرهیز كنند. ایشان در بخش دیگری از سخنانشان، اعتماد به نفس ملی را دارویی فكری و روحی دانستند و با تشریح نقش اعتماد به نفس ملت ایران در پیروزی انقلاب و میدان‌های مختلف افزودند: ملت بزرگ ایران در مسیر تحقق آرمان‌ اصلی خود یعنی ایجاد جامعه‌ای اسلامی قرار دارد و پیمودن این راه پر افتخار،‌ بدون حفظ و تقویت اعتماد به نفس ملی ممكن نیست. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تحقق كامل عدالت اجتماعی،‌ رواج گسترده اخلاق اسلامی، شجاعت، عزت، اقتدار و برخورداری از مواهب زندگی را از شاخصه‌های اصلی جامعه اسلامی دانستند و افزودند:‌ همه این شاخص‌ها در جامعه‌ای معنا و مفهوم واقعی می‌یابد كه بهروزی و سعادت را در عبودیت خدا جستجو كند و ملت مؤمن ایران، از عمق جان خود چنین آرمانی را دنبال می‌كند. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به بحران‌های اخلاقی، جنسی، خانوادگی و اقتصادی لیبرال دموكراسی غرب، خاطرنشان كردند: این بحران‌ها نشان می‌دهد كه پیشرفت علمی و مادی، آرزوها و آرمان‌های بشری را محقق نمی‌سازد و آرامش و سعادت حقیقی را به دنبال نمی‌آورد. ایشان اراده و آرمانگرایی ملت ایران را زمینه ساز ایجاد نظامی متكی بر آرا و عواطف مردم برشمردند و افزودند: هیچ كشوری در منطقه از لحاظ اتكا به آرا و خواست‌های مردم به پای ایران نمی‌رسد اما متأسفانه برخی به علت ملاحظات جناحی و سیاسی و برای دلخوشی دشمنان، مرتب، منفی بافی می‌كنند و با وجود برگزاری انتخابات متعدد، آزاد و پرشور در كشور و حضور گرایش‌های مختلف در این انتخابات، از نبود دموكراسی در ایران سخن می‌گویند. ایشان مردم‌سالاری دینی را شیوه‌ای بدیع و تازه خواندند و با اشاره به چارچوب‌های مختلف نظام‌های دموكراسی در جهان افزودند:‌ ملت ایران به علت ایمان به پروردگار چارچوب دموكراسی خود را اسلام عزیز قرار داده است و مردمسالاری دینی و اسلامی را به جهان عرضه كرده است و ملت‌های مسلمان نیز به همین علت، به چشم عظمت به ملت ایران نگاه می‌كنند. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به هوچی‌گری تبلیغاتی دشمنان در باره مسائل مختلفی نظیر مردم‌سالاری دینی، موضوع زنان، سیاست خارجی، روابط ایران با قطب‌های قدرت جهان و مسائل دیگر افزودند: ملت بزرگ ایران، فریب این هوچی‌گری‌ها را نخورده و نخواهد خورد و با تقویت «اعتماد به نفس ملی»، به سوی آینده درخشان خود حركت می‌كند. ایشان پیشرفت‌های بسیار چشمگیر علمی در بحث انرژی هسته‌ای و علوم نوین از جمله سلول‌های بنیادی و درمان برخی بیماری‌های صعب العلاج را از آثار مبارك «اعتماد به نفس ملی» خواندند و افزودند: ملت ایران با استعداد درخشان و اعتماد به نفس همچنان در مسیر پیشرفت به پیش خواهد رفت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، با ابراز خرسندی از سفرهای استانی دولت اجرای مصوبات این سفرها را ضروری و با ارزش خواندند و افزودند: حل مشكلات، كار آسانی نیست اما مسئولان برای رفع موانع، بی‌وقفه در تلاشند و این سعی و تلاش امری با ارزش است. ایشان اعتماد موجود میان ملت و مسئولان را اعتمادی عمیق برشمردند و خاطرنشان كردند: دشمن سعی می‌كند با متهم كردن و تضعیف قوای مختلف و دستگاه‌های گوناگون، مردم را دچار سردرگمی كند، اما ملت ایران هوشیار است و دلسوزی و تلاش مسئولان را درك می‌كند و به همین علت پیوند مردم و مسئولان گرم‌تر و مستحكم‌تر خواهد شد. رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان مردم استان یزد را بسیار صمیمی، مؤمن، با صفا، مبتكر، دارای پشتكار، نجیب، با استعداد و سرشار از ایمان و باور دینی دانستند و با اشاره به برخورداری منطقه یزد از علما و شخصیت‌های بزرگ و سوابق تاریخی و درخشان دینی،‌ علمی و هنری این منطقه افتخارات فراوان مردم استان یزد در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها را یادآور شدند و افزودند:‌ اینها بخشی از هویت و ریشه‌های تاریخی و شناسنامه مبارك مردم استان یزد است و مردم منطقه به ویژه جوانان باید این شناسنامه پر ارزش را بشناسند و قدر بدانند.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب حجت الاسلام والمسلمین صدوقی امام جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ویژگی‌های مردم مؤمن و انقلابی این منطقه گفت: در سالی كه رهبر انقلاب اسلامی آن را سال «اتحاد ملی و انسجام اسلامی» نامگذاری كردند، مردم استان یزد در پرتو درك و هوشیاری همیشگی خود به وظایف خویش در دفاع از آرمان‌های اسلامی و انقلاب عمل می‌كنند و در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی حضوری فعال خواهند داشت.

آخرین مطالب ارسالی
آدرس :    تلفن : 7726767-0352   نمابر : 7726766-0352    پیامک : 30001553  
All Rights Reserved 1386-1387 Beta © ..:..  Designed By A.E ..:..

Exchange Banner


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic